Regie:
Jiří AdamecDrehbuch:
Petr NovotnýMitwirkende
Ladislav Potměšil
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Der Tod der herrlichen Rehe (1986)
Alexandr Dumas starší (1970) (Serie)
Brouk v hlavě (2002) (Fernsehfilm)
Pavel Zedníček
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Tažní ptáci (1983) (Fernsehfilm)
Bratři Karamazovi (1981) (Theateraufzeichnung)
Tichá bolest (1990)
Eva Pilarová
Protektorat Böhmen und Mähren
Beste Filme:
Semafor - Největší hity (2005) (Videokompilation)
Návštěva z vesmíru (1977) (Fernsehfilm)
Zuzana je zase sama doma (1961) (Fernsehfilm)
Jana Švandová
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Ich springe über Pfützen (1970)
Brakýři (1983) (Fernsehfilm)
Vracenky (1990)
Michal David
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Karel Svoboda 65 (2004) (Konzert)
Legenda Zdeněk Borovec (2022) (Konzert)
Třetí patro (1985) (Serie)
Josef Alois Náhlovský
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Sanatorium (2009) (Theateraufzeichnung)
Miluji tě modře (2017)
Jak se krotí krokodýli (2006)
Dáda Patrasová
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Lauf, Ober, lauf! (1980)
Dvacet let Olympicu (1983) (Konzert)
Čertův švagr (1984) (Fernsehfilm)
Luděk Sobota
Protektorat Böhmen und Mähren
Beste Filme:
Wie man den Vater in die Besserungsanstalt bekommt (1978) (Fernsehfilm)
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Dvacet let Olympicu (1983) (Konzert)
Leoš Mareš
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Jak básníci čekají na zázrak (2016)
Všetko alebo nič (2017)
Jak básníci neztrácejí naději (2004)
Václav Vydra nejml.
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Mit dem Teufel ist nicht gut spaßen (1984)
Hřbitov pro cizince (1991) (Fernsehfilm)
Svatební cesta do Jiljí (1983) (Fernsehfilm)
Jiří Krampol
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Der Tod der herrlichen Rehe (1986)
Signum laudis (1980)
Dvacet let Olympicu (1983) (Konzert)
Karel Fiala
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Amadeus - Director's Cut (1984)
Limonaden-Joe (1964)
Die wahnsinnig traurige Prinzessin (1968)
Pavel Bobek
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Česká soda (1998)
Dvacet let Olympicu (1983) (Konzert)
Poslední motýl (1990)
Leona Machálková
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Dracula (1996) (Theateraufzeichnung)
Karel Svoboda 65 (2004) (Konzert)
Šakalí léta (1993)
Václav Sloup
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Gazdina roba (1992) (Theateraufzeichnung)
Romeo, Julia und die Finsternis (1959)
Marketa Lazarová (1967)
Petr Vondráček
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Ženy v běhu (2019)
Der Fotograf (2015)
Adéla ještě nevečeřela (2010) (Theateraufzeichnung)
Peter Nagy
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Olympic 60...vlak, co nikde nestaví (2022) (Konzert)
V slepých uličkách (2015) (Konzert)
Lýra 50 (2016) (Konzert)
Václav Jelínek
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)
Martin Kocián
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Aleš Lehký
Tschechoslowakei